IM BLOG

блоги, новости и криминал

Слідком Білорусі порушив понад 20 кримінальних справ проти учасників протесту

Між силовиками і протестувальниками були сутички

Слідчий комітет Білорусі 10 серпня порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства й опору співробітникам міліції. Про це повідомила в Telegram пресслужба відомства.

Об этом сообщает RuGate

"Слідчий комітет продовжує розслідування кримінальних справ за фактами масових заворушень і насильства щодо співробітників органів внутрішніх справ у ніч із 9-го на 10 серпня 2020 року в Мінську та інших регіонах країни", – ідеться в повідомленні.У Слідкомі уточнили, що затримано понад 80 осіб. Більшість із них – молодь віком від 20 до 25 років.

У Білорусі 9 серпня минув основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.

Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі почалися протести, наймасовіші – у Мінську. Між силовиками і протестувальниками виникли сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.

У центр Мінська 10 серпня стягнули міліцейські автобуси й автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро "для гарантування безпеки пасажирів" перед акцією протесту незгодних із результатом виборів.

ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/slidkom-bilorusi-porushiv-ponad-20-kriminalnih-sprav-proti-uchasnikiv-protestu-1513145.html”